Yaşam

Kadın neden aldatır?

Kızılay Web Banner 950X100

Aslında sorunun yanıtı çok basit, erkek neden aldatıyorsa kadın da o sebepten dolayı aldatır. Ancak toplumuzda kadına biçilen ya da biçilmeye çalışılan rol nedeniyle erkeğin aldatması daha basit görülürken kadının aldatması daha büyük yanlış olarak görülür.

Aldatma, bir kadının yada erkeğin birlikte olduğu insanı bir başkasıyla beraber olarak aldatması gibi düşünülse de aslında durum bu kadar basit değildir. Çünkü aldatmaya giden yol genelde basamak basamak aşılır ve tüm bu süreç dikkatli bir gözle gözlemlenebilir. Erkek biraz zor anlayacak olsa da öncelikle ilişkiyi kendine sorması ve cevabı yine kendi vermesi yeterlidir.

Peki kadın neden aldatır?

Cevabı baştan söylemiştik aslında ama iki temel neden var birincisi ilgi, ikincisi cinsellik… Aldatan kadın ve erkeklerle ilgili bir sürü araştırma yapılmış sebeplerini sıralamaları istenmiş, araştırmalara şöyle bir baktığınızda sadece iki şeyin ön plana çıktığını ve diğerlerin bir şekilde kılıf olduğunu görüyorsunuz.  İlgisizlik ve cinsellik bu iki şey aslında birbiriyle içli dışlı aldatmanın bir sürü sebebi görünse de aslında altında yatan en büyük sebebin ilgi ve cinsellik olduğunu görüyorsunuz.

Monotonlaşan hayat, aşkın ve heyecanın kalmaması, hayatı ıskalamama isteği, hayal kırıklığı, öfke, intikam isteği, aldatılma, her yerde çıkan fırsatlar, karşılanmayan duygular… Bunlar gibi bir sürü sebebin altında yatan en önemli şeyinse ilgi ve cinsellik olduğu gerçeği.

Şimdi sevgili erkekler sizinle bir deney yapalım; düşünsenize çevrenizde bir sürü güzel kadın sürekli size iş atıyor, hatta bazıları bir şeyler içelim teklifinde bile bulunuyor. Sosyal medyadan yazan yazana tabi ister istemez bazılarını da beğeniyorsunuz. Bir merhaba deseniz belki de çok güzel bir birliktelik yaşayacaksınız…

Gelelim cevabınıza? Sizce kaç erkek ama evliyim diyebilmiştir. Gözüm ondan başkasını görmez diyenlerdenseniz zaten bu satırları hiç okumazdınız. Sadece meraktansa hemen söyleyeyim siz çok iyi eşsiniz ve sözünüzün eri olup öyle davranıyorsanız eşiniz sizi hiç aldatmayacaktır. Ancak yukarıdaki soruya cevabınız bu kadar ilgi olsa birine cevap verirdim herhalde diyenlerdenseniz işte kadınların yaşadığı şey tam olarak budur. Etrafında ki çalışmasa, evden nadiren dahi çıksa dahi bu ilgi sürekli olarak devam etmekte. E o zaman aldatmayan kadın yoktur diye düşünebilirsiniz var, çoğu kadın bu ilgi alakaya rağmen aldatmıyor. İstediği an birini bulacakken, çok daha yakışıklısını, kaslısını veya zenginini reddedip size bağlı kalıyor, tabi şimdilik! Çünkü her araştırmada kadınların aldatma oranı yükseliyor.

Sözün özü ne olursa olsun hiçbir şey kadının aldatmaması için engel değil. Muhafazakâr çevrede yetişen de dindar da sağcı yada solcu da, sosyete de sonuç değişmiyor. Sevilmeyen kadın, ilgiyi başkasında arıyor.  Sevin, çok sevin ve sevdiğinizi belli edin. Bu satırları okuyan herkesten ricamdır gösterin sevginizi, sevgi paylaşınca güzel, sevince her şey güzel…

Kızılay Web Banner 950X100