Magazin

Türk Olduğunu Öğrenince Epey Şaşıracağınız Dünyaca Ünlü 10 İsim

Kızılay Web Banner 950X100

Grammy ödüllü, ünlü pop müzik sanatçısı Adele, geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda ailesinde Türk, İspanyol ve İngilizler olduğunu açıklamıştı.

Ünlü aktör ve yapımcı Hugh Jackman, dedesinin Türk olduğunu açıklamıştı. Hugh Jackman büyük dedesinin o dönem Osmanlı topraklarındaki Sakız adasında doğduğunu ve İstanbul’da bankacılık yaptığını bildiğini bu sebeple de köklerinin Türk olduğunu açıklamış kendisini de Osmanlı torunu olarak gördüğünü söylemişti.

Ünlü Hollywood yıldızı Steven Seagal kökeni hakkında yaptığı araştırmalarda soyunun Türk çıktığını bulan Seagel, Orta Asya kökenli Türk olduğunu açıklamıştı.

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi ünlü şarkıcı Bob Dylan da Türk kökenli olduğunu açıklayan isimlerden. Bob Dylan biyografisinde “Büyükannem Trabzonlu’ydu ve soyadı da Kırgız’dı” diyor. Kağızmanlı olan büyükannesini ve dedesinin Trabzon’dan Odessa’ya, oradan da Amerika’ya geldiklerini yazıyor.

Dünyaca ünlü aktör Tom Hanks’in eşi Rita Wilson Türk kökenli. Anne ve babası Pomak Türk’ü olan Rita Wilson’da Türk kökenli ünlülerden..

Türkiye’de de gösterilen Seinfeld adlı diziyle televizyon tarihine damga vuran Jerry Seinfeld’in  kökeni Halep şehrine dayanıyor. Osmanlı dönemi Halep kentinden, ABD’ye giden Selim Hüsnü ve Salha çiftinin torunu olan Jerry Seinfeld’in ataları ABD’ye girişte resmi makamlara uyruklarının Türk olarak belirtmiştir.

“Game of Thrones”, “Titanların Savaşı”, “Batman” gibi birçok ünlü yapımda rol alan Tamer Hassan da Kıbrıs Türkü. Kariyerinde onlarca dizi ve film sığdıran Hassan’ın yapımcılığını üstlendiği iki filmi de bulunuyor.

Dünyaca ünlü model Irina Shayk Tatar Türklerinden. Asıl soyadı Shaykhlislamova (Şeyhislamova) olan ünlü modelin babası Tatar Türk’ü, annesi ise Rus. Uzun ve telaffuzu zor olan soyadını kısaltan modelin kökeni Türk.

İngiltere formasıyla U17 Dünya Kupası’nda yıldızlaşan Rhian Brewster da soyu Türk olan ünlülerden. Bir dönem Türk Milli takım forması da giyebileceği ihtimali konuşulan Brewster’in annesi Türk.

Almanya’nın Kim Kardashian’ı olarak ünlenen TV yıldızı ve model Metisha Schaefer Türk olduğunu söyleyen ünlülerden. Samsundan Almanyaya çalışmaya giden gurbetçi ailenin dört çocuğundan biri olan Metisha’nın asıl adı ise Mehtap Yavuz…

Kızılay Web Banner 950X100