Yaşam

Kahve ve Çikolata

Kızılay Web Banner 950X100

Kahve ve Çikolata, 3 sene önce kurumsal hayatı bırakan iki arkadaş tarafından Beşiktaş Çarşı içinde kurulmuş. Çikolata ve kahvenin popüler olmaya başladığı ilk zamanlar.. Çikolataya ve kahveye olan aşkları onları bu yöne şevketmiş diyebiliriz. İlk açıldıkları günden beri işlerini severek yapıyorlar.  

Dükkândan içeri girer girmez zaten çikolatanın kokusuna ve ambiyansa kendinizi kaptırıyorsunuz. İşin içinde çikolata varsa aşk vardır diyorum ben. Tahminimce siz de aynı fikirdesinizdir.  Kahve ve Çikolata, taze ürünlerle özenle hazırlanmış çikolata çeşitlerinin, çikolatalı tatlıların insanı cezbettiği nokta.

Kahve ve çikolataya ait ön plana çıkan lezzetler de bulunuyor. Mesela mekâna özgü tatlıların başında Şahika geliyor. Kendilerini Kahve ve Çikolatanın biricik kızı olarak tanımlıyorlar. Çikolatalı kek arasına sos ve sosla birlikte muz, çilek ile sunuluyor. İsmi gibi kendi de oldukça özel. Hazır hiçbir ürünü kullanmıyorlar. Tüm malzemeler kendilerine ait. Çikolata soslu San Sebastian, Browni, Fondü menünün olmazsa olmaz tatlılarından. Benim favorim Çikolatalı Soslu San Seastian oldu. Çikolatalı lezzetler deyince sadece aklınıza bu tatlılar gelmesin. Bu tatlıların yanında Oreolu Krepe son zamanlarda ilgi oldukça yoğun..  

Mevsim meyvelerine özgü hazırladıkları tatlılar da var. Mesela bal kabaklı pasta gibi. Kendilerini bu alanda geliştirmeleri ve farklılık yaratmaları çok güzel bir şey. Böyle gelişime ve yeniliğe açık işletmeleri seviyorum.

Kış ayı deyince hepimizin aklına ilk gelen “sıcak çikolata ve kahve”.  Kışın geldiğini hissettiğimiz şu günlerde sıcak çikolata hayır diyemeyeceğimiz lezzetlerden. Kahve ve Çikolatada, sıcak çikolata çeşitlerinin yanında çikolatalı sosla sunulan kahveleri de bulunuyor. Önce kaşıkla sonra yudumla diyorlar. Lezzetler kadar sunumda da oldukça başarılılar. Bir de çikolata sevenleri için el yapımı olan çikolatalarını da hatırlatalım. Bildiğimiz klasik çikolataların yanında Chesecake, Frambuaz, Balkabak ve Tiramisulu çikolatalar da üretiyorlar. Denemenizi tavsiye ederim.

Kahve ve Çikolata’nın oldukça otantik bir ortamı var. Kulağa hoş gelen müzik eşliğinde arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz butik bir işletme. Günümüzde bu tarz lezzetlerin bulunduğu butik işletmeler oldukça fazla ve artmaya da devam ediyor. Paylaşım yapmaya başladığım ilk günden beri dikkat ettiğim özellik sadece lezzet değil güler yüzlü hizmet. Kahve ve Çikolatada hoşuma giden özellik işletme sahibinin oldukça ilgili ve güler yüzlü olmasıydı. En önemlisi de bu değil mi zaten? Kendinizi evinizde gibi hissettiğimiz yerde huzur buluyoruz bence.

Bir de unutmadan sizlerle bir fikrimi de paylaşmak istiyorum. Her sene kahve festivalleri oluyorsa bence çikolata festivali de olmalı. Ne dersiniz? İşin latifesi olsa da her şakanın altında bir gerçeklik vardır.

Bu şirin dükkân, bolca çikolataya ve kahveye doyabileceğiniz bir adres. Kahvesiz, çikolatasız asla diyenlerdenseniz Kahve ve Çikolata dükkanını da ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Adres:

Türkali mah. Ihlamurdere cad. No:84/A Beşiktaş

Çalışma Saatleri:

12:00-00:00

Büşra Kahveci Rodoplu

Kızılay Web Banner 950X100