Yaşam

İlişkilerde en çok hangi özellikler aranıyor!

Kızılay Web Banner 950X100

Nefes alsın yeter diyenler bir yana Türkiye’de ilişki arayanlar partnerlerinin kariyerinden mali durumuna, zekasından hoşgörüsüne kadar pek çok özellik arıyor.

Tanışma uygulaması Hawaya, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu İngiltere, Fransa, Mısır, Endonezya ve Suudi Arabistan’da ilişkisi olmayan 1715 kişiyle yaptığı araştırma sonuçlarını yayınladı. Araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de ilişki arayanlar partnerlerinin açık görüşlü, zeki ve kariyerli olmasını istiyorlar.

En başta Açık görüşlülük!

Araştırma sonuçlarına göre; Türkiye’de ilişki arayan insanların yüzde 92’si açık görüşlü kişilerle birliktelik kurmak istiyor. Araştırmada en yüksek oranda açık görüşlülük yer alırken, ikinci sırada espri yeteneği ve maddi durumunun iyi olması geliyor. Araştırmaya katılan her 10 kişiden 9’u partnerinin esprili olmasını ve maddi durumunun iyi olmasını istiyor.

Zekâsı mı, yakışıklılığı-güzelliği mi?

Yaşları 20 ile 40 yaş arasında kişilerle gerçekleştirilen araştırma sonucuna göre partnerinde zeka arayanların oranı yüzde 86, fiziksel çekicilik arayanların oranı ise yüzde 85 olarak karşımıza çıkıyor.

Evlilik yolunda ciddi ilişki isteyenler partnerinin başarılı olması ve iyi bir kariyere sahip olması benim için önemli diyenlerin oranı yüzde 75 olurken araştırmaya katılan her beş kişiden dördü ailemin onaylayacağı kişiyle evlenirim diyor.

Kızılay Web Banner 950X100