Göze ÇarpanlarYaşam

İçindeki Sen

Kızılay Web Banner 950X100

‘Bir ben vardır bende benden içeri’

YUNUS EMRE

Yıl 2020, milenyum çağını geçeli çok oldu, dünya değişiyor, iklimler yer değiştiriyor, teknoloji ilerliyor hatta öyle bir ilerliyor ki belki hiç göremeyeceğimiz bir şeyi iki parmağımızın ucuyla görebiliyoruz.

Evet her şey yenileniyor ve değişiyor, tabi ki insan da değişiyor.  Günümüzde enerji, evren, kuantum alanı, hipnoz, aile dizilimi gibi bizlere farkındalık katacak bir çok teknikler ortaya çıktı, kimimiz inanıyor ve koşulsuzca bu akımlara ayak uyduruyor, kimine göre ise para tuzağı.

Ben ‘çekim yasası, pozitif düşün pozitif gerçekleşsin, olumsuz söyleme, olumsuz olur’ gibi sözleri sizlere aktarmayacağım, bunları zaten hepimiz görüyoruz, okuyoruz ve duyuyoruz.

Ben sizlere değişimin içinizden başlaması gerektiğini anlatmaya çalışacağım, siz kendinizi değiştirmedikçe, içinizdeki SİZİ keşfetmedikçe hiçbir şey değişmeyecek ve dış dünyada olmaya devam edecektir ve siz ‘neden bunu yaşıyorum?’ Diyerek üzülmeye devam edeceksiniz.

Dediğim gibi, siz değişmeden hiçbir şey değişmeyecek 🙂

Çünkü ALTIN KARANLIKTA ARANIR, Evren makro kozmos insan ise mikro kozmostur

İçimizdeki karanlık yönlerimizi, gölgelerimizi bulmadan ve öğrenmeden kendimizi tanımamız olanaksızdır…

Şimdi sizlere aşağıda bir soru listesi sunacağım, bu soruları okurken verecek olduğunuz cevapları yazarak vermenizi ve tekrar tekrar okumanızı istiyorum, verecek olduğunuz cevaplar içinizdeki ‘SİZİ’ bulmak adına çok önemlidir.

Soruyu sorduktan sonra gözlerinizi kapatarak düşünün, aklınıza gelecek olan ilk cevap ruhunuzdan gelecek olan cevaptır, iyi, kötü, saçma fark etmez, ne ise yazın…

1.Ben en çok neden korkuyorum?

2.Hayatımın hangi veçhelerini değişmesi gerekiyor?

3.Başkalarının benimle ilgili neyi keşfetmelerinden en çok korkuyorum?

4.Kendin hakkında en çok neyi keşfetmekten korkuyorum?

5.Kendime söylemiş olduğum en büyük yalan nedir?

6.Başkalarına söylemiş olduğum en büyük yalan nedir?

7.Yaşamının dönüşümü uğratmak için gerekli çalışmayı yapmamı ne engelleyebilir?

Kâinat zıtlıklardan oluşur, çok sevmiş olduğum bir söz geldi aklıma ‘biz dünyada değiliz dünya bizim içimizdedir’. Hepimiz güce yaratıcılığa, şefkate, sevgiye sahibiz ve yine hepimiz aç gözlülüğe, öfkeye ve zayıflığa ya da kıskançlığa sahibiz, sahip olmadığınız hiçbir özellik yoktur, önemli olan bunları keşfetmektir, bir başkasında görmüş olduğunuz her özellik aslında bizim içimizde de mevcuttur fakat bunu görmekte zorlanırız, önemli olan bu noktalarımızı görmek ve kabullenmektir. İşte değişim buradan başlar, bu nedenle yukarıda size vermiş olduğum sorulara verecek olduğunuz cevaplar çok önemlidir…

Yazının devamı yine gelecek, sizleri çok fazla sıkmak istemiyorum, biraz bu sorulara verecek olduğunuz cevaplar üzerinde düşünün

Herkese bol bol güneşli güzel günler diliyorum 

#KendiniziÇokSevin

Bilge Karadeniz

Kızılay Web Banner 950X100