MagazinYaşam

Çekim Yasası = Aşk

Kızılay Web Banner 950X100

Hangimiz hayatımızın geri kalanını birlikte geçirebileceğimiz insanı bulmak için derin bir arzu duymayız ki?

Onunla karşılaştığımızda kontrol edilemeyen bir çekim ve tarif edilemeyen bir yakınlık hissederiz. Sanki onu ömür boyu tanıyormuşuz gibi. Peki aslında bizim için kimin ideal partner olabileceği hakkında ne biliyoruz? Psikoloji bu konu hakkında onlarca belki de binlerce araştırma, tez sundu… Yazdılar çizdiler peki gerçekten ne bu çekim yasası gelin bakalım birlikte…

Vücudumuzunher hücresinde DNA’larımız vardır.
DNA’larımız, genetik kodlarımızı taşır. Yani, fiziksel tüm özelliklerimizi ve protein üretimini belirler. Proteinler, hücrelerimizi şekillendirir, yiyeceklerimizin kimyasal işlemlerine katkıda bulunur. Bu işlem, bir nevi, bedenimizin kimyasal kodlamasını belirler. Hangi besinler hücrelerimizi nasıl yapılandırır, yaşam enerjisini nasıl oluşturur; işte bu kimyasal kodlamamızdır.

İşte tıpkı DNA yapılarımız gibi evreninde kendi yasaları vardır ve evrende her şey enerjiden oluşur. Çekim yasası; atomları, elektronları, gezegenleri bir arada tutan evrenin temel yasalarından biridir. Dolayısıyla her şey çekim yasasına tabidir.

Peki biz bu çekim yasası sayesinde yeni aşklara yelken açabiliyorsak yada ilişkilerimizde çekim yasası gücünü kullanarak güçlü bir bağ oluşturabiliyorsak, neden olmasın? Sen yeter ki ne istediğine dikkat et…!

Örneğin “Mucizelere kalbimi açıyorum”, “Tam da istediğim gibi bir aşk için hayatımda alan açıyorum.” ya da size hangi cümle iyi gelecekse, nasılsa artık oyunu biliyorsunuz o halde kuralına göre oynayıp kazanma vakti…

İki farklı insan bir araya geldiğinde, elektromanyetik kodları birbirini okuyor. Bu kodların içinde bilinçaltımız, duygularımız, çekirdek inançlarımız, fiziksel özelliklerimiz, kısacası bizi biz yapan her şey mevcut. Birbirini okuyan kodlar eğer uyuyorsa, enerjiler bir araya geliyor. Buna engel olamazsınız. Ve aşk başlıyor.

Düşünsenize dağcılıktan tutun da yemek yapmaya kadar sizinle aynı aktivitelere ilgi duyan biriyle birlikte olmak harika olmaz mı?  Bir gün aile kurmak ve çocuk yetiştirmek istiyorsanız en mantıklısı aynı şeyleri isteyen birini bulmak değil mi?  Ortak çıkarlar ortak paydalarda bir araya gelmek her zaman bir adım önde olmanızı sağlar.

Bu durumda uyumlu enerjiler her iki bedende de çok çok fazla yükseliyor. Kimyalar değişiyor. Kişi kendisini çok mutlu ve enerjik hissediyor. Yemek yeme veya uyku ihtiyacı azalıyor. Eğer ruhlar bu güzelliği kalıcı sevgiye dönüştüremezlerse, enerji akışı yavaşlayarak bir süre sonra duruyor.
Peki bu hissi, kalıcı sevgiye dönüştürmenin yolu nedir? Öncelikle ilişkilerde tek geçerlilik tutku veya tek bağlayıcılık seks değildir. İki enerji alanındaki var olan bilinçaltı ve çekirdek inanç kodları, pozitif ve sevgiye dayalı ise sevgi büyüyor. Eğer korku bazlı ise hızla küçülüp tükeniyor.

  • Harekete Geçin

Evren eylemi sever. Belki şimdi diyeceksiniz ki “Kuantum var, çekim yasası var, kader var; o beni bulur.” Evet bulabilir ama soru şu: “Ne zaman?” 

  • Ona Net Bir Tarif Verin

“Ben hayatımda birini istiyorum.” derseniz bilinçaltınız da size birini getirecektir. Oysa ki bilinçaltı net hedef ister. Nasıl birini istediğinizi her yönüyle detaylandırarak bilinçaltınızı kodlamalısınız. Aslında bu bir taraftan şu demek önce sen ne istediğine karar ver sonra o sana gelecektir.

  • İç Sesine Güven

Yargısız güven. Bir yemeği tadıp ‘hımmm’ demek gibi. Tatlı mı tuzlu mu demeden, sadece tadına bakıyorsun. İç sesini duymaya izin ver. Çünkü o hep var. Yargılamadan dinle.

  • Odaklanın

Odağınızı nereye çevirirseniz oradaki enerjiyi hareketlendirirsiniz.

  • Pozitif Tarafı Görün

Çekim yasasının size getirmesini istediğiniz insanın pozitif yönlerine odaklanın.  Şükran duyulacak bir şeyler arayın. 

  • Bilinçaltını Olumlu Kodla

“Ben olduğum gibi sevilmeye değerim. Aşkı kabul etmeye hazırım. Aşkı, neşeyi ve özgürlüğü seçiyorum. Sevgi dolu ve uyumlu bir ilişki içindeyim” gibi cümleleri her gün hiçbir şüpheye düşmeden tekrarladığımızda bilinçaltımıza yerleştiririz. 

Eeeevveeett her şeyin özüne gelecek olursak eğer gerçek aşkı ve hayatınızın geri kalanını beraber geçireceğiniz kişiyi arıyorsanız, itiraf etmeliyim ki diğer bir insanla sağlıklı bir ilişki oluşturmak için herhangi bir büyülü formül yok.  Evet, karşınızdakini çekici bulmalı, ona hayranlık duymalı ve güçlü bir yakınlık hissetmelisiniz ama bunlar uzun ve sağlıklı ilişkiyi oluşturan pastanın küçük dilimleri. Siz pastanın büyük dilimlerine odaklanın ve daha uzun, daha mutlu bir ilişki için yol alın. Belki diğer yazıda bunun üzerine konuşuruz.

Şimdilik AŞKLA kalın…

Gülşah Kaygusuz

Kızılay Web Banner 950X100