Yaşam

Aşk Geliyorum Der

Kızılay Web Banner 950X100

Aşk geliyorum demez derler, ansızın kapınızı çalacağını söylerler. Bir anda karşınıza çıkan birine tutulup gideceğinizden bu işlerin nasip kısmet meselesi olduğundan dem vurulur. Ancak o kısmet bir türlü karşınıza çıkmıyorsa, sözüm ona nasibiniz yoksa tavsiyemiz siz ona gidin. Günümüz malum internet çağı, aşk geliyorum diyen onlarca uygulama akıllı telefonlara indirilebiliyor. Bu sayede size gelmeyen aşka siz gidebiliyorsunuz.

Öncelikle yeniliklere açık olun. İnternet çağındayız, bu çağda aşkın internetten bulunabileceğini varsayın! İlk olarak telefonunuzdan indireceğiniz onlarca çöpçatanlık uygulaması mevcut. Bu konuda tavsiyem seçici olun, uygulamayı indirmeden biraz araştırın ve uygulama hakkındaki yorumları okuyun. Sanal ortam dipsiz kuyu her türlü insanla karşılaşabiliyorsunuz. Ancak kullananlar sonuçta uzaylılar değil, bizim insanımız her ne kadar arada çürükler çıksa da çoğunluğu iyidir emin olun. Sadece biraz zaman tanıyın karşınızdakine ve kendinize, sonrasında kafanıza yatarsa bildiğiniz bir kafede buluşmaya gidin, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Sanal alemde unutmamanız gereken en önemli şey, karşınızdaki kişinin nasıl biri olduğunu bilmediğinizden size oynayıp oynamadığı konusu… Sonuçta gerçek hayatta çok fazla rol kesene rastlasak da sanal ortamda bu oran, gerçeğine kıyasla çok yüksek. Ben şöyleyim, ben böyleyim diyenlerden uzak durun. Boğaziçi Üniversitesinin kontenjanı belli herkes buradan mezun olamaz sonuçta ayrıca araç satışında son yıllar da artış olsa da üst sınıf araç kullanma oranı da belli velhasıl olduğundan farklı görünmeye çalışan biriyle sohbeti ilk anda kesin sonrasında üzülen siz olursunuz. Bir diğer dikkat edilecek husus da karşınızdakinin medeni durumu, eğer ciddi düşünüyorsanız ya da ileride ciddi bir şeyler olabilir gözüyle bakıyorsanız bunu sormaktan öte, araştırın. Sanal olarak muhabbeti fazla uzatmayın. Beğendiğiniz, hoşlandığınız biriyle sanal olarak çok fazla süreyle konuşmayın. Onu bu şekilde tanıyamazsınız emin olun. Birkaç gün belki bir hafta içinde buluşun. Sohbeti canlı şekilde edin. Sanalda methiyeler düzen birçok kişinin gerçek hayatta sünepe olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurun. Bu devirde aşkınızı bulmak için en hızlı yol sosyal medya en azından birileriyle tanışacağınıza eminiz ben biraz eski kafalıyım. Anlamam öyle sosyal medyadan, internetten veya sanal aşklar bana göre değil gürünce bir şeyler hissetmeliyim diyenlere de önerilerimiz mevcut. Dostluklar baki kalsın ama arada yeni tanıştığınız insanlarla da takılın. Siyam ikizi gibi sürekli bir arkadaşınızla dolaşmayın. Onu beğenmeyenler sizi beğense de sizden uzak duracaktır emin olun. O yüzden sürekli aynı arkadaş grubu yerine yeni tanıştığınız insanlarla vakit geçirin. Onun bir yakınıyla, akrabasıyla, dostuyla vesaire tanığıyla yepyeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Farklı mekanlara gidin sevdiğiniz yerler, kafeler muhakkak vardır. Ancak sürekli aynı yerde vakit geçirerek potansiyel aşkınızı hiç görmeyeceğiniz de kesin. O sebeple tebdili mekan da ferahlık vardır prensibiyle hareket edin yeni yerler yeni mekanlar keşfedin. Belli mi olur, belki de ömrünüzün sahibi sahildeki kafe değil, salaş bir yerde sizi bekliyor. Aile her şeydir. Annenizi dinleyin o size birini bulacaktır. Aman canım bu devirde kaldı mı böyle şeyler demeyin unutmayın bu devirde yalnız da kalmadı ama siz hala yalnızsınız. Gidin buluşmaya tanışın iki kahve içmeyle dünyanın sonu gelmez.

Recep Muhsin Karakuş

Kızılay Web Banner 950X100