Magazin

Unutulmaz Talu Şarkılarıyla 70’lerden Günümüze

By  | 

Türk pop müziğinde hit olmuş yüzlerce şarkının sözlerine imza atan Zeynep Talu, farklı dillerde ve türlerdeki geniş repertuvarıyla canlı müzik sahnesinin aranan solistlerinden Barbaros ile bir araya geliyor ve “Talu Şarkıları” projesi ile müzikseverleri 70’lerden günümüze uzanan müzikal bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Geçtiğimiz haftalarda Okan Bayülgen’in İstanbul’a kazandırdığı yeni gösteri mekânı Dada Salon Kabarett’de izleyenlere unutulmaz bir akşam yaşatan Zeynep Talu ve Barbaros, yakın zamanda Türkiye’nin birçok kentinde müzikseverlerle buluşacak.

 

“Hep Böyle Kal”dan “Yerine Sevemem”e, “Anladım”dan “İşte Öyle Bir Şey”eherkesin anılarında yer etmiş şarkıları Şef Firuzİsmailov yönetimindeki büyük orkestra eşliğinde seslendiren Zeynep Talu ve Barbaros, projenin ilk single’ı “Sevdik Sevdalandık”ı da çok yakında dinleyicilere sunacak.

 

Türk pop müziğinin efsane söz yazarı, annesi Çiğdem Talu’dan aldığı müzikal mirası başarıyla taşıyan Zeynep Talu ve Barbaros ile bu güzel şarkıların öykülerini ve projeyi konuştuk.

 Devamı dergide…