Gündem

Türkiye’de Aldatma Rakamları Ürkütüyor

By  | 

Aldatmak; çift ve evlilik ilişkisi açısından “kandırma”, “ihanet etme”, “eşin beklemediği bir davranışta bulunma” anlamlarına gelir ve hiçbir insan da ihanete ve sadakatsizliğe uğratılmayı istemez.

Günümüzde aldatmak eylemi en çok sosyal medya üzerinden yapılmakta. Uzun süreyle sosyal medyada geçirilen süreler, uzun uzun yazışmalar, masumane sohbetlerle başlayan muhabbetler buna adeta zemin hazırlamaktadır.

Çoğu insan psikoloğa gitmek yerine sorunlarının kaynağını başka yerlerde ararlar. Başka insanlarla yazışarak, konuşarak problemleri çözme yoluna gitmek isterler. Bunu yaparken de çoğu zaman bunu karşı cins ile yaparlar. Tanımadıkları bir karşı cins ile masumane yapılan sohbetler insana her zaman çekici gelmiştir.Oysa pek çok aldatma hikayesi de böyle başlar. Karşı tarafın duygularını iyice anladığını düşünen bazı kişiler bunu ilgiye çevirir.

İş yerindeki davranışınızı ele alırsak, aldatmanın tanımında bulunan bu özellikler açısından bir değerlendirin. Eşiniz sizi görse ne hisseder? Ya da birileri sizin her gün iş yerinizde ve yemekte yaptıklarınızı eşinize anlatsa ne hisseder? Onun hissedeceği duyguları hissetmeye çalışın.

 

Devamı dergide…