Gündem

Palu Family

By  | 

Palu Family

Akıllı kutu ya da aptal kutusu!

Yapay zekâ, dijital hayat, akıllı telefon, tabletler, bilgisayarlar, Netflix, Blu TV, TV+ gibi platformlar ve saatte bir baktığımız sosyal medya siteleri, ancak tüm bunların ötesinde Türkiye’de gündemi belirleyen, büyük medya gücü hala televizyonlar…

Hal böyle olunca da, televizyonlarda olan biten her şey gündemi belirliyor, istediğin kadar izleme, bir şekilde nüfuz ediyor. Peki, televizyonlarımızda, yani milyon dolarlık televizyon kanallarımızda, ne var derseniz?

Koskoca bir hiç!

Toplumun cahil kalması için elinden geleni ardına koymayan, dizileriyle; ne örf, ne anane bırakmış, show programlarıyla; bir nesli ünlü olmak için kağıt mendil gibi harcamış, tartışma programlarıyla; beyin yakan haberleriyle, evlere şenlik birbirinden pahalı stüdyolarda, birbirinden şık ve güzel hanımefendi beyefendilerin evlerimize konuk olmak için yarıştığı televizyonlarımızda; her şeyi görmek mümkün. Çöpçatanlıktan kriminal olayları çözmeye, tarihi dizilerden aşk evliliğine, cinsellikten atomu parçalamaya, ıssız adada hayatta kalmaktan yetenek avcılığına, kâinatın sırrından bir dahaki seçimin sürpriz sonuçlarına kadar her şey ama her şey bir şekilde programlanmış ve bize, meşhur tabirle “bir hap şeklinde” sunulmuş! Hapı yutup yutmamak seçeneği sunulsa da hap verildiği anda aslında hep beraber yutmuş oluyoruz.

 

Devamı dergide…