Magazin

Ömer Topçu Röportajı

By  | 

“Demet Akalın´a bir ömür vokalist olmaya gitmiştim, aklımda albümün A´sı yoktu. Bu albüm Demet Akalın’ın bana doğum günü sürprizi!

 

Beş yıl önce bir arkadaşına eşlik etmek için gittiği O Ses Türkiye yarışmasına kendisi de katılmaya karar verdi. Kaybedecek hiç bir şeyi yoktu, o da gözlerini kapatıp şarkısını okudu. Dört kişilik jüriden en aklında olmayanı Murat Boz performansına döndü ve takımına seçti. Haftalarca O Ses Türkiye’deki performansıyla akıllara kazındı, performansları izlenme rekorları kırdı ancak finalist olamadan elendi. Elendiğinde tam artık rüya bitti diyordu ki, telefonu çaldı. Arayan arkadaşı Demet Akalın’ın kendisine ulaşmaya çalıştığını söylüyordu. Tüm albümlerini ezbere bildiği Demet Akalın’ın elinden tutmasıyla beş yıl boyunca onun vokalistliğini üstlenen Ömer Topçu, bugünlerde Kraliçem dediği Demet Akalın’ın tam desteğiyle büyük bir mutluluk yaşıyor. Demet Akalın’ın da kendi albümleri dışında ilk defa prodüktörlük yaptığı ilk single’ı Oh Olsun’u çıkaran Ömer Topçu, “şarkılarımı duyurup sevdirmeden ölmek istemiyorum” diyor.

 

 

Sevgili Ömer Topçu, röportaja ilk olarak O Ses Türkiye serüvenine başlamadan önceki hayatınızla ilgili sorular ile başlamak istiyorum. İlk olarak bizlere kendinizden ve hayatınızdan bahseder misiniz?

1986 yılında İstanbul ´da dünyaya geldim. Beş kardeşiz evin en küçüğü ve tek erkeği benim. Babamı 6 yaşımda trafik kazasında kaybettik. Anneme aşık bir çocuktum ve bu günde o aşk büyüyerek devam ediyor. İlk, orta ve lise öğrenimimi Eyüp´te tamamladım. Daha sonra konservatuar okumak istedim fakat hiçbir zaman derslerine ilgili bir öğrenci olmadığımdan kazanamadım. Okulum biter bitmez bir çok işte çalıştım. Muhasebe bürolarında çalıştım, özel bir firmada ayakkabı tasarımı yaptım. Beni hiçbir şey tatmin etmedi, aklım fikrim notalardaydı. Derken o zamanlar  ATV´de  `Star Avı´ isimi bir müzik yarışma programı başladı. Jüri’de Deniz SekiErol Köse ve Ercan Saatçi yer alıyordu. Elemelere girdim ve kazandım.9 hafta yarışıp finale kadar kalıp 3. oldum. Yarışmadan sonra önce Ercan Saatçi daha sonra Erol Köse albüm teklifinde bulundular. Erol Köse ile hazırlıklara başlayalım derken bir gün her şey son buldu.. Belki de Erol Köse vazgeçmişti en iyisini yaptı çünkü çok küçüktüm ve hazırlıksızdım. Tabi zor günler yaşadım, hayallerim ve kendime güvenim yıkılmıştı. Daha sonra şehir şehir gezip sahneler yaptım mekan ayırt etmedim her yerde söyledim çünkü mikrofona mahkum ve mecburdum…

Devamı Nisan Mayıs Sayısında…