Göze Çarpanlar

Mükemmel İlişkinin Sırları

By  | 

Günümüzün en büyük sorunlarından biri de kısa süren ve hüsranla biten ilişkiler. 3 günlük ilişkiler yaşıyor, zora gelemeyince arkamıza bile bakmadan kaçıyoruz. Sonra da neden yürütemedik tarzındaki deli sorularla başa çıkmaya çalışıyoruz.

Ama unuttuğumuz bir şey var ilişki kurmak, karşımızdaki kişi ile pek çok şeyi paylaşmak demektir. Duyguları ifade etmek ve karşı tarafın duygularını anlayabilmek bir beceri işidir. İyi bir ilişki için öncelikle kişinin kendini tanıması gerekir. Kendini tanıyan kişi davranışlarının, duygularının ve düşüncelerinin farkındadır.

Evet bazen ilişkiler zordur, eğer dikkatli olmazsanız sizi içine çekecek ve derin yaralar ile utanç verici hikayeler bırakacak bir duygu cehennemine dönüşebilir. Bir ilişkiden pişmanlık, öfke, hayal kırıklığı ve umutsuzluğun ötesinde şeyler istenir. İlişki içinde bunlar ortaya çıktığında bireyler incinmek, reddedilmek, terk edilmek ve sevgisiz kalmaktan korkarlar.

Hayatımız boyunca birçoğumuz sihirli, sorunlardan arınmış, kusursuz bir ilişki hayal ederiz. Ne yazık ki bu imkansız. Karşımızdaki insanı olduğu gibi kabul etmediğimiz sürece, çözüm değil sorun yaratmaktan vazgeçmediğimiz sürece, vaat değil güven vermediğimiz sürece bir şeyler hep eksik kalacak.

Tamda bu nokta da mükemmel bir ilişkinin sırlarına bir bakalım neler diyor bize;

 

devamı dergide…