Magazin

MERT CARİM ile çok özel

By  | 

İlk şarkın Kış Düşmeden’i yayınladın. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Yüreğe dokunan bir şarkıya imza atmışsın. Bize şarkının oluşum hikayesini anlatır mısın ?
Teşekkür ederim. Uzun süreli bir birlikteliğim vardı çok güzel ve büyük duygular yaşıyordum. Aslında ben zor biriyimdir ilişki anlamında ve beklenen oldu, terk edildim.Bir eylül günüydü. Sabah uyandığımda evde yoktu ve bu durum beni çok sarsmıştı. Kendimi anca bir şarkı ile anlatabilirim diye düşündüm ve bir an da Kış Düşmeden doğdu. Özlem zor .
Her sektörde olduğu gibi müzik sektöründe de son dönemde büyük ve hızlı bir değişim var. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle dengeler değişti mi sence ? Dijital dünya nasıl etkiledi eğlence sektörünü?
Eskiden müzik daha analog bir tavrın içindeydi ama günümüzde artık hem sound olarak hem görsel olarak hem de dinleyiciye ulaşması bakımından zaman aktıkça çok başka şekillere evriliyor. Ben bu durumun en çok amatör olarak müzik yapan kişilere yaradığına inanan biriyim. Artık çok küçük bütçelerle müzisyenler kliplerini ve şarkılarını bir anda milyonlarca insana ulaştırabiliyorlar ve bu vesile ile yapmak istedikleri müziği sektörün zorunluluklarına göre değil duygularına göre yapma şansı yakalıyorlar. Bence doğru kullanıldığı zaman dijital platformlar daha çok üretime ve tarza ev sahipliği yapacak ve ben dünyada artık bizim müziğimizin de söz sahibi olacağına inananlardanım

tamamı…

http://www.newistanbul.com.tr/dergi/5/

 

mert-carim-kis-dusmeden