Yaşam

Kadınlar Neden Aldatır?

By  | 

Kadınları Aldatmaya İten Etkenler

“Onca yıllık eşini aldatmış” desem kimin aldattığını düşünürsünüz? Kadının mı, erkeğin mi? Çoğunuzun “Erkeğin” dediğini duyar gibiyim. Haksız da sayılmazsınız çünkü aldatma konusunda nam salan taraf erkeklerdir ama bu kadınların da aldatıyor olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Aldatmanın erkeklere özgü bir durum gibi algılanmasının nedeni, aslında toplumun aldatan erkekle kadını aynı kefeye koymaması, aldatmayı erkeğin elinin kiri, kadının alnının lekesi olarak görmesi… Bu tür adil olmayan çarpık toplumsal kalıpla yetişen erkekler aldatmayı adeta bir hak olarak görüyorlar ve bu haklarını çoğunlukla da cinsel tatminleri doğrultusunda kullanıyorlar. Kadınlar ise toplumun üzerlerinde kurduğu baskı nedeniyle aldatma konusunda çok daha temkinliler ve genellikle yaşadıkları duygusal boşluklar ve mutsuzluklar yüzünden aldatıyorlar.

İLGİ İHTİYACI

İlgi görmek ve beğenilmek herkesin hoşuna gider ama kadınlar için ilgi görmek ve iltifat almak özellikle bir ihtiyaçtır. Kadınlar, sevildiklerini kendilerine gösterilen ilgi ve beğeni ölçüsünde hissederler ve ilgi göremediklerinde beğenilmedikleri ve sevilmedikleri hissine kapılırlar. Bu nedenle ilgisiz bir eş, bir kadının hayatını kâbusa çevirebilir. Üstüne üstlük bir de eşlerinin kendilerine göstermediği ilgiyi çevredeki başka kadınlara gösterdiğini görürlerse, ipler tamamen kopabilir. Kadınlar bu duygusal ihtiyaçlarını karşılama arayışına girerler ve eşlerinden göremedikleri ilgi ve sevgiyi bir başkasından gördüklerinde eşlerini aldatabilirler.

DEĞER GÖRME İSTEĞİ

Kadınlar için eşlerinin kendilerine değer ve önem vermesi oldukça önemlidir. Bu konuda çok hassas olurlar. Duygu ve düşüncelerinin eşleri tarafından önemsenmemesi…………..

 

Devamı New İstanbul Temmuz Ağustos Sayısında