Eğitim-Sağlık

İstanbul İtfaiyesi yarışıyor…

By  | 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen İtfaiye Spor Müsabakalarının 6’ncısı başladı.
BİRİNCİ GÜN SONUÇLARI

İlk gün yarışmalarına katılan 33 itfaiye grup personeli kule tırmanmada birbirleriyle rekabet ettiler. Cebeci Spor Kompleksi’nde düzenlenen yarışmaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut, İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, Rize Belediyesi İtfaiye Müdürü Uğur Minder, Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Yrd. Doç. Dr. Erhan Bakırcı ve çok sayıda itfaiye teşkilatı mensupları katıldı.

Kıyasıya rekabet ve takım çalışmasını gerektiren “6’ncı Geleneksel İtfaiye Spor Müsabakaları”, 4 ayrı kategoride yapılıyor.  20 Mayıs’a kadar sürecek olan yarışlarda, dört gün boyunca zorlu parkurları başarı ile tamamlayan ekiplere, dört branşta genel ilk üç belirlenerek madalya ve kupaları verilecek. Genel Klasman 1’incisine ise İtfaiye Sporları Sancağı verilecek.itfaiye-yarisiyor-newistanbul-9852

Yarışmalarda 33 itfaiye grubundan 200 personel yarışacak.

İlk gün yapılan kule tırmanma kategorisinden BAKIRKÖY GRUBU 57,51 derece ile birinci, TUZLA GRUBU 58,20 derece ile ikinci AVCILAR GRUBU TAKIM OLARAK 61,21 derece ile üçüncü oldu. Kule tırmanma yarışında ferdi olarak ise Bakırköy grubundan Ramazan alpul 16.61, İBİTEM Serdar Çakır 17.55, Kartal Grubundan Ferhat Çömlekçioğlu 18.23, Beyoğlu Grubundan Nurettin Ünal 18.26 saniyelik derece ile ilk dört sırayı paylaştı.

Pazartesi günü yapılacak yarışlar.
2. Gün: 4×100 Bayrak Yarışı
3. Gün: Motopomp Yarışı
4. Gün: 100 m Engel Atlama Yarışı yapılacak.

itfaiye-yarisiyor-newistanbul-9853