Gündem

İstanbul Dünya’nın En Temiz Kenti

By  | 

AK Parti Esenler İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul dünyanın bir çok kentinden, New York dahil temiz kentlerin başında geliyor” dedi.
AK Parti Esenler İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine, AK Parti 2’inci Bölge milletvekili adayları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, AK Parti İstanbul İlçe Başkanı Selim Temurci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul İlçe Belediye Başkanları ve partililer katıldı. Açılış öncesi vatandaşlarla bir araya gelen partililer vatandaşlara karanfil dağıttı.
Başkan Topbaş’a özel ilgi gösteren vatandaşlar fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. Esenler Dörtyol Meydan’da gerçekleşen programda coşkulu bir kalabalık partililere destek için bir araya geldi.
“İSTANBUL NEW YORK DAHİL EN TEMİZ KENTLERDEN”
Seçim otobüsünden vatandaşlara seslenen Başkan Topbaş, Esenlerde vatandaşlarla buluşmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Başkan Topbaş,”3’üncü kez İstanbul tarihinde olmayan bir yetkiyi bize lütfettiniz. Büyük destek verdiniz. İstanbul dünyanın bir çok kentinden New York dahil temiz kentlerin başında geliyor” dedi
Muhalefete yüklenen Başkan Topbaş, “5 buçuk milyar doları Suriye’den, Irak’tan ve diğer bölgelerden gelen insanlar için harcayabiliyorken geçmişte 1 milyon dolar için Lüksemburg’un kapılarına gittiler. Bu seçimlerde izler yurttaş olarak değerlendirmenizi yaparken herksin geçmişine, evveline bakınız. Bunlar ne söylediler ne yaptılar. Hep endişeye dayalı, korkuya dayalı siyaset yaptılar. Bugün Türkiye’nin bir itibarı varsa Türkiye bir noktaya geldiyse, partimizin kuruluşu sırasında taşranın Anadolu’nun ayak sesleri deyip, böyle değerlendirdikleri bu hareketi durdurmalarına, engellemelerine fırsat vermeyiniz” diye konuştu.
06052005asyakalkinmabohaz