Gündem

İsmail Koncuk ile Eğitim Sistemimizi Konuştuk

By  | 

TÜRKİYE KAMU-SEN VE TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL BAŞKANI İSMAİL KONCUK’UN GÖRÜŞLERİ :

 

 

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bu ay ki konuğumuz, Türkiye’nin önde gelen sendikalarından Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Öğretmenlerimizin sorunlarını, yeni ortaöğretime geçis sınavını ve Türk Eğitim Sendikasının projelerini sorduğumuz Koncuk’tan birbirinden çarpıcı yanıtlar aldık…

 

 

 

 

Öğretmenlerimizin başlıca sorunları nelerdir? Bu konudaki çözüm önerilerinizi alabilir miyiz?

Öncelikle New İstanbul Dergisi’nin vasıtasıyla bütün öğretmenlerimizin, eğitim çalışanlarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.  Öğretmenler Günü Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. Dolayısıyla öğretmenler ve eğitim çalışanları ile ilgili bir gün kutlamak gerekiyorsa, elbette Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği günü kutlamak doğrudur. Bu vesileyle 24 Kasım’da başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Öğretmenler Günü’nde adet olduğu üzere öğretmenlerin, eğitim çalışanlarının sorunları gündeme gelir. Dolayısıyla bu Öğretmenler Günü’nde de öğretmenlerle ilgili hem ülkeyi yönetenlerin hem de sendikaların görüşleri kamuoyuna yansımaktadır.  Ancak şunu ifade etmek istiyorum: Eğer bu toplum bir yere gidecekse, öğretmenler asla vazgeçemeyeceğimiz bir meslek grubudur. Bu nedenle öğretmenlik mesleğini peygamberlik mesleği olarak  tanımlıyoruz. ……………………………………………………………………………………………………………..