Göze Çarpanlar

HARVARD ÜNİVERSİTESİ’NDEN BAŞKAN DEMİRCAN’A ÖZEL DAVET

By  | 

Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu Başkanı Profesör A. Eugene Kohn, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı üniversitede öğrencilere şehircilik konusunda ders vermesi için Amerika’ya davet etti.

Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen 26’ncı MIPIM Gayrimenkul ve Emlak Fuarı’na katılan Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu Başkanı Profesör A. Eugene Kohn, İstanbul ve Beyoğlu maketlerini inceleyerek, yapılacak olan projeler hakkında bilgi aldı. Beyoğlu Belediyesi’nin oluşturduğu Beyoğlu Investors Group (BIG) hakkında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’dan bilgiler alan, Harvard Üniversitesi profesörü A.Eugene Kohn bu grubun yatırımcılar için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

İstanbul çadırında Beyoğlu maketi önünde ilçede yapılan projeler hakkında 3 boyutlu makette incelemelerde bulunan Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu Başkanı Profesör A. Eugene Kohn, Başkan Demircan’ı Harvard Üniversitesi’nde tasarım okulu öğrencilerine ders vermek üzere davet etti.

“İSTANBUL HEYECAN VERİCİ BİR ŞEHİR”

Beyoğlu Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan övgüyle söz eden Profesör A. Eugene Kohn, “Beyoğlu’ndaki projeler hakkında daha detaylı bilgi sahibi oldum. Hem duyarlı bir şekilde geliştirilip, hem çok yaratıcı olduğunu gördüm. Gerçekten çok güzel projeler. İnsanların hayat kalitesini yükseltecek projeler geliştiriliyor. Bu projelerin içinde yer almak istiyoruz. İstanbul’a gelip belediye başkanımızla görüşeceğiz. Ben daha önce de İstanbul’da bulundum. İstanbul’un heyecan verici bir şehir olduğunu kendim de gördüm ve bunun mutlaka bir parçası olmayı umut ediyoruz” dedi.

“DEMİRCAN’IN ÇALIŞMALARI, HARVARDLI ÖĞRENCİLERİN UFKUNU AÇACAK”
A. Eugene Kohn, Başkan Demircan’ı Harvard Üniversitesi’ne davet ettiğini belirterek, “Sayın başkanın şehre nasıl tutkuyla yaklaştığını gördüm. İnsanların hayatlarını nasıl iyileştirdiğini gördüm. Ben de Harvard Üniversitesi’nde başka bir profesörle beraber bir şehrin nasıl iyileştirilebileceğini, insanların nasıl hayatlarının güzelleştirilebileceği yönünde dersler veriyorum. Bu projelerin de dersler için faydalı olacağını düşünüyorum. Eğer sayın başkan Harvard’a gelip bu sunumları yapacak olursa özellikler öğrenciler için ufuk açıcı bir tecrübe olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.