Göze Çarpanlar

Geleneksel Radyo Festivali ve Hamsi Şöleni Başlıyor

By  | 

Geçtiğimiz yıl Zeytinburnu Belediyesi tarafından ilki gerçekleştirilen Radyo Festivali, bu yıl ikincisiyle yeniden Zeytinburnu Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Dokuz gün boyunca radyo kanallarını ve radyo dinleyicilerini ağırlayacak olan Zeytinburnu Belediyesi, aynı gün içerisinde gerçekleştireceği Hamsi Şöleni’nde 15.000 kişiye hamsi dağıtacak.

Zeytinburnu Meydanı’nda kurulacak olan dev makette, aralarında Show Radyo, TRT FM, Best FM, KRAL FM gibi radyoların da bulunduğu birçok ulusal ve yerel radyo kanalları canlı yayın yapacak.
Dokuz gün boyunca sürecek olan Festival, 28 Mart Cumartesi günü, 13.00’da TRT Kent FM’den, Fatih Mühürdar’ın, Şehr-i İstanbul programıyla başlayacak. Festival kapanışını ise 5 Nisan Cumartesi günü, Radyo 7’den, “Umut’un Zamanı” adlı programıyla Umut Öztürk gerçekleştirecek.
45 Bin Kişilik Yöresel Tatlar Şöleni
Şölen havasında gerçekleşecek olan Radyo Festivali ve Hamsi Şöleni’ni, 30.000 kişilik; Çiğ Köfte, Türkistan Pilavı ve Rumeli Böreği Şöleni takip edecek.
Zeytinburnu’nda bir gelenek haline dönüşen Yöresel Tatlar Şöleni, 28 Mart Cumartesi günü “Hamsi Şöleni” ile başlayacak. 15.000 kişilik hamsi dağıtımının yapılacağı şölen, 29 Mart Pazar günü Çiğ köfte Şöleni ile devam edecek.
Festival boyunca birçok ulusal ve yerel sanatçı aynı zamanda folklor ve sıra gecesi ekipleri, konser ve gösterileriyle festivali renklendirecek. Yöresel Tatlar Şöleni, 4-5 Nisan hafta sonunda da cumartesi günü Rumeli Böreği Şöleni, pazar günü ise Türkistan Pilavı Şöleni ile devam edecek.
DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.
Program: Radyo Festivali
Tarih: 28 Mart Cumartesi
Saat: 13.00
Yer: Zeytinburnu Meydanı
Program: Yöresel Tatlar Şöleni (Hamsi Şöleni)
Tarih: 28 Mart Cumartesi
Saat:  13.00
Yer: Zeytinburnu Meydanı

Program: Yöresel Tatlar Şöleni (Çiğ Köfte Şöleni)

Tarih: 29 Mart Pazar

Saat:  13.00

Yer: Zeytinburnu Meydanı

Program: Yöresel Tatlar Şöleni (Rumeli Böreği ve Türkistan Pilavı Şöleni)

Tarih: 4-5 Nisan Cumartesi-Pazar

Saat:  13.00

Yer: Zeytinburnu Meydanı

zeytinburnu-radyo-festivali