Göze Çarpanlar

Enerji Vampirlerinden Kurtulun

By  | 

Size de oluyor mu? Güne mükemmel uyandınız, enerjiniz yüksek, her şey yolunda gidiyor derken. Birden biri geliyor ondan bundan dert yanıyor, adeta enerjiniz emiliyor. Üzerinizden kamyon geçmiş gibi hissediyorsunuz. Çünkü tüm gücüyle ta ki posanızı çıkarana kadar enerjinizi sömürüyor. Farkında olsanız da olmasanız da artık geçmiş olsun enerji vampirleri tarafından ısırıldınız.

Peki ne bu enerji;

Aslında HAYAT bir enerjidir. İhtiyacı olan enerjiyi beden ve ruhun o müthiş iş birliğinden alır.

Yürümek, koşmak, konuşmak, duymak, uyumak, gülmek, kızmak, yazmak gibi hayata ilişkin pek çok şey bu enerjiyi kullanır.Vücudunuz yetenekli bir enerji dönüşüm merkezidir. Taşıdığınız trilyonlarca hücre, besinlerle aldığınız gücü enerjiye çevirebilen organcıklarla donatılmıştır.

Bazı ilişkiler olumludur ve ruh halinizi olumlu etkilerler. Bazıları ise sizdeki iyimserlik ve huzur duygusunu yok ederler. Ben böyle sizi kurutan insanlara “duygusal vampirler” diyorum. Bu insanlar sadece fiziksel enerjinizi emmekten çok daha fazlasını yapıyorlar. Kötü niyetli olanları size kendinizi değersiz ve sevilemez hissettirebilir.

Ve işin kötüsü bu insan çok sevdiğiniz arkadaşınız, en yakınınız ve hatta kardeşiniz bile olabilir. Yani hayatınızdan bir anda çekip çıkaramazsınız.

Yani aslında hareketli bir okyanusta yüzüyoruz ve tıpkı gerçek bir okyanusta olduğu gibi orada da avcı ve avlar mevcut.

İşte şimdi ne yapıyoruz Enerjimizi nasıl doğru kullanırız, enerji vampirlerini nasıl uzak tutarız ona bakalım;

Daha Çok Sev

Daha çok hayat enerjisi üretmenin en kolay yolu daha çok sevmektir. Sınırsız, karşılıksız sevmektir. Sevgi oktanı en yüksek, fiyatı en ucuz yakıttır. Bagajınıza daha çok sevgi yükleyin.

Sakin Ol, Söylenenler Seninle İlgili Değil

Kendinden, Planlarından ve Duygularından Bahsetme

Maskeyi Önce Kendimize, Sonra Arkadaşımıza Takmak

Peki madem önceliğimiz enerjimizi korumak, bir arkadaşımız bize gelip dertlerini anlattığında hiç mi dinlemeyeceğiz? Hiç mi destek olmayacağız?

Ben bu soruya şu örneği veriyorum; uçaklarda şöyle bir anons yapılır: “Herhangi bir acil durumda, oksijen maskesini önce kendinize, sonra çocuğunuza takın”. Yani, eğer siz öncelikle kendi enerjinizi yüksek tutmaktan sorumlusunuz. Sizin enerjiniz düşük olduğunda, bu durum ne sizin ne de arkadaşınızın işine yarar. Bu yüzden kendinizden vererek değil de sizden azalmayacak şekilde vermek en iyisi.

Onaylamadan Dinle

Zaman Limiti Koy

Sizin zamanınız da kıymetli ve bir ya da iki saat boyunca oturup birinin sizin enerjinizi emip beyninizi uyuşturmasını beklemek zorunda değilsiniz.

Dirençli Ol

Size daha çok sağlık veren şeyin yalnızca pasta, börek, hamburger ve kurabiyelere gösterdiğiniz direnç olduğunu sanmayın.Kaliteli ve formda bir hayat istiyorsanız direnmeniz gereken çok şey var. Karamsarlık, korku, endişe, panik, hiddet, kızgınlık, kabalık, kin ve nefreti hayatınıza sokmayın.

Gülümse

Gülümseyin ve gülümsemenize tutunun. Pozitif konulardan konuşmaya gayret edin. Dertlerinizden veya sorunlarınızdan sakın bahsetmeyin ve o bahsettiğinde dinleyin ve sadece kibar cevaplar verin. Asla yorum yapmayın.

Sorulara Kısa Cevaplar Ver, Mümkün Olduğunca Daha Az Konuş

 

Av olabilirsiniz tabii ama bu kurban da olmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Hayatınızı daha iyi bir hale getirmek için harekete geçmeniz gerekir.

Unutmayın! Her şey sizin elinizde ve hatta zihninizde. İnsanlara izin verdiğiniz kadar sizinledirler. Eğer bir insan sizi sürekli üzüyorsa onu uyarın ve böyle yapmaması gerektiğini söyleyin. Eğer sizi dinlemiyorsa onu hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Seçimlerinizi yapın ve seçimlerinizin en çok sizi etkilediğini unutmayın lütfen…