Gündem

Deniz Seki

By  | 

Deniz Seki bir döndü pir döndü. 3.5 yıl süren mahkûmiyeti bittikten sonra İstanbul People’ da sahneye çıkmaya başladı. Gece hayatında yükselişe geçen Türkçe canlı müzik furyasının başını çekenlerden biri oldu. Arkasından ‘Popstar 2018’ geldi. Bu sırada mide ameliyatı geçirdi, kilo verdi, saçlarının rengini değiştirdi. Şimdi bir yandan Popstar yarışmasında jüri üyeliği yapıyor, bir yandan yeni albümünün hazırlıklarını sürdürüyor. Deniz Seki’yle buluştuk; cezaevindeki zor günleri ve gelecek planlarını konuştuk.

Hayatınızı bir cümleyle özetlerseniz, bu ne olurdu?
– Bu Deniz’in hikâyesi… Ben küllerinden doğan Deniz’im, Zümrüdüanka misali!
Yaşadıklarınız bir film olsa, adı ne olurdu?
– ‘Deniz’in Dibi’ olurdu, sonra da ‘Mutluluğa Söz Verdim’ adında bir devam filmi gelirdi.
Dibi gördünüz mü?
– Tabii gördüm, görmez olur muyum?
Çok canınız yandı mı?
– Çok canım acıdı, çok yandım. Yandım ama bir şekilde piştim. Ağır bedeller ödedim. Bu bedeller belki güzel şarkılar doğurdu ama yakınlarımı ve sevenlerimi üzdü. Ne yapalım, hayata her şey dahil.
1192 gün 10 metrekare bir alanda yaşamak sizi nasıl etkiledi?
– Sabretmeyi, tevekkülü, hayata daha geniş bir açıdan bakmayı öğrendim. Çok daha fazla güçlendim. Hayatta en önemli şeyin özgürlük olduğunu, halıya basmanın, annenin elini tutmanın bile özgürlük içerdiğini bilmiyordum. Her şeyin değerini anladım. Bu yüzden kimsenin kimseye kızmasına, kendi dertlerinde boğulmalarına gönlüm el vermiyor. Beterin beteri var!
Devamı Nisan Mayıs Sayısında…