Eğitim-Sağlık

Damarlarında ki Asil Kanı Kirletme!

By  | 

Hap var, cigara var, ex var, roj var, toz var, ne ararsan var!..

Bu sözleri mutlaka bir yerde izlemiş veya duymuşsunuzdur. Yerel kanallardan bir tanesinin popüler olan programlarından birinde, vatandaşa mikrofon uzatıp PTT ‘nin ne demek olduğunu soran muhabire, bir gencin verdiği cevaptı  üstte ki cümle. Geçtiğimiz yıllarda internete düşen bu video, bir anlam da içinde bulunduğumuz vahameti gösteriyor. Öyle ki uyuşturucu kullanma yaşı ilkokullara kadar düşmüş durumda, özellikle son yıllarda sadece” bonzai” kullanımından ötürü yüzlerce gencimizi kaybettik.

Uyuşturucu kullanımı her geçen gün artarken bu konuyla mücadele de gerek devletimiz gerekse başta Yeşilay olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları kampanyalar yürütüyor. Ancak bu kampanyalar içerisinde belki en çok gençliğe hitap edeni Ülkü Ocakları Eğitim Kültür Vakfına ait. Öncelikle Ülkü Ocaklarının böyle bir kampanya düzenlemesini hatta adeta seferberlik ilan etmesini gençliğe ve Türk milletine yapılmış en güzel hizmetlerinden biri olarak gördüğümü belirtmek isterim. Yine ayrıca, gerek yaptığı sosyal medya paylaşımları gerekse konuşmalarıyla gençliğe sürekli spor yapın, uyuşturucudan ve kötü alışkanlıklardan uzak durun mesajları vererek hem yol gösteren hem de yol öğreten Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sn. Olcay Kılavuz Beyefendiye teşekkürlerimi sunuyor, hizmetlerinde muvaffakiyetler diliyorum.

Son olarak bu satırları okuyan tüm okuyucularımdan ricam dünya görüşünüz ne olursa olsun. Böyle güzel ve anlamlı bir kampanya gördüğünüzde sizin de eliniz kalksın. Hadi açık açık belirteyim varsın Bozkurt yapmayıverin, ama Rabia, ama Zafer, ama da sol yumruğunuz… Kampanyaya destek verin, unutmayın bugün başkalarını zehirleyenler yarın bizi ve çocuklarımızı zehirlemek için fırsat kollayacaklardır. Uyuşturucuyla mücadele vatan savunmasıdır. Mevzide yerinizi alın. Bu pislikten ancak el ele vererek kurtulabiliriz. Kampanyaya destek olmak için sosyal medyadan #Damarlarındakiasilkanıkirletme yazabilir kampanyanın daha çok insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kampanya desteği ile ilgili info@newistanbul.com.tr adresine göndereceğiniz her e-postayı da yayınlayacağımızı belirtmek isterim.