Göze Çarpanlar

Cafe Taraça

By  | 

Cafe Taraça, Beşiktaş çarşının girişinde bulunan Sinanpaşa Pasajının üst katında 90’lı yıllardan beri hizmet veriyor.

90’lı yıllar…Kafe kültürünün hayatımıza yeni girmeye başladığı zamanlar. Hatırlar mısınız? O zamanlar arkadaşlarımızla vakit geçirmek için alternatifler fazla yoktu. Şimdilerde en çok kullandığımız İnstagramda kaydedip  uzun uzun gidilecekler listesi de hazırlamıyorduk.  Gideceğimiz mekanlar oldukça sınırlıydı. Ne serpme köy kahvaltıları ne de çeşit çeşit gurme lezzetler vardı. Dolayısıyla yiyebileceğimiz şeyler de sınırlıydı. Ama belki de dostluklarımız daha kalıcı, gittiğimiz mekanlaradaha sadıktık. İşte Cafe Taraça da o zamanlardan beri hayatımızda olduğu için benim için ayrı bir yere sahip. Kısacası klasiklerden.

Cafe Taraçanın iç dekorasyonu da çok hoş. İçeri girer girmez gözünüz tabelalara takılabilir ve kendinizi Amsterdam’da hissedebilirsiniz. Sevimli bir terası da var. Özellikle yaz aylarında açık alanda yemek yemeyi seviyorsanız burayı da değerlendirin derim.

Cafe Taraçanın menüsünde dünya mutfağından izlere rastlıyorsunuz. Serpme köy kahvaltıları ve açık büfe kahvaltılardan sıkılanlar için farklı alternatifler bulunuyor.

 

Devamı New İstanbul Temmuz – Ağustos sayısında…