Gündem

ASLI DEMİRER Röportajı

By  | 

“Korkak” şarkısı ile iyi bir çıkış yapan  Aslı Demirer ile müziğe başlama hikayesini  konuştuk.

Bir yandan okurken diğer yandan da iş hayatına atılmışsınız. Zor olmadı mı sizin için, “mektepli” olmak yaptığınız işte sizce ne kadar önemli?
Zor değil aksine tamamlayıcı ve destekleyici oldu. Enstrümanımızı ve sesimizi geliştirebilmemiz için iyi bir fırsattı. Akademik olarak bir kariyere sahip olmak, okullu olmak tabii ki önemli ve kıymetli bir durum. Ancak illa ki olması gerektiğini de düşünmüyorum.
Şarkı sözü de yazdığınızı biliyoruz. Gökhan Türkmen ile seslendirdiğiniz Korkak şarkısının sözleri ve diğer şarkılarınızın sözleri size ait. Nelerden ilham alıyorsunuz yazarken?
Zaten hayatın tamamı bana ve tüm sanatçılara ilham veriyordur. Sürekli dolan bir duygu kumbarası oluyor insanın ve zamanı geldiğinde tüm bu duyguları sözlere, melodilere döküyorsun. Hem kendi yaşadığım olaylardan, hem de çevremde olup bitenlerden etkilenebiliyorum pek tabii. Hiç yazamadığım ya da yazmak istemediğim dönemler de oluyor aslında ama her gün bir şeyler karalamaya çalışıyorum. İnsanı deşarj eden, insana iyi gelen bir şey üretmek.

tamamı..

http://www.newistanbul.com.tr/dergi/5/

 

asli-demirer-1