Yaşam

15 TEMMUZ KAHRAMANLARI SEVDİKLERİ TÜRKÜLERLE ANILDI

By  | 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği gecede, ünlü sanatçılar 15 Temmuz Kahramanlarının sevdiği türküleri seslendirdi.

Tarihin yazıldığı bu topraklarda 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde milletimizin kahraman evlatları yeni bir tarih yazdı. Bu milletin kahraman evlatlarının ruhu, heyecanı ve inancı onların çocukluğundan beri dinlediği türkülerle büyüdü, güçlendi ve pekişti. Bu türküler İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve Yavuz Bingöl Sanat Merkezi’nin koordinasyonuyla gerçekleştirilen gecede, ünlü sanatçılar tarafından seslendirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliği yaptığı gece İstanbul Kongre Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Programa Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisiİbrahim Kalın’in yanı sıra 15 Temmuz Şehitlerinin yakınları, gaziler ve aileleri ile İstanbullular katıldı.

Belkıs Akkale, İzzet Altınmeşe, Selahattin Alpay, Mustafa Yıldızdoğan, Zerrin Özer, Mustafa Keser, Coşkun Sabah, Cengiz Kurtoğlu, Yavuz Bingöl, Esat Kabaklı, Bedri Ayseli, Sami Özer, Gülay, Zara, Fettah Can ve Mustafa Ceceli gibi değerli sanatçılar demokrasi şehitlerimizin sevdiği türküleri seslendirdi.

Etkinlikte Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Suriyeli ve Türk çocuklardan oluşan koroyla birlikte türkü söyledi. İbrahim Sadri ve Kerem Alışık’ın şiirleriyle renk kattığı gecede duygusal anlar yaşandı. Geceye katılan vatandaşlar, Türk Bayrakları eşliğinde; vatan, cesaret, sevda, birlik ve fedakarlık kokan türkülere eşlik etti.

İzzet Altınmeşe, Zerrin Özer, Mustafa Keser, Kutsi, Coşkun Sabah, Fettah Can ve Mustafa Ceceli; 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin sokaklara çıkarak iradesini ortaya koyan Türk Milleti’nin fedakarlığıyla önlendiğine dikkat çekerek, şehitlere rahmet gazilere acil şifalar dilediler

15temmuzkahramanlari-newistanbul